Ozon Sauna Nedir?

 

Düşük dozda ısıtılmış kabin içinde ,boyun altındaki tüm vücüda ozon verilmesi yöntemidir. Başın dışarda kaldığı kabin içinde deri yolu ile ozon verme yönteminde yorgunluk ve stres atıcı, selüliti tedavi edici, kilo verdirici, toksin atıcı, sindirim ve dolaşım sistemi düzenlemek, cildi sıkılaştırmak gibi özellikleri vardır.. Kilo verdirici özelliği daha ziyade ozonun vücüda kan veya rektal yolla verilmesi ile olmaktadır. Sıcaklığın etkisi ile açılan deri gözeneklerinden emilerek vücudun kan, lenf ve yağ dokusuna geçerek metabolizmayı artırdığı kilo vermeye yardımcı olduğu konusunda yayınlar mevcuttur.

Ozon sauna ile ozon gazı derinin 4 ile 6 santimetre altına ulaşır.. buharlı klasik saunaya göre daha fazla terleme sağlar. Ozon gazı ile açılan deri gözeneklerinden emilerek vücudun kan, lenf ve yağ dokusuna geçer. Lenfatik sistemi toksinlerinden arındırır, cildi temizler, kasları gevşetir, kan dolaşımını hızlandırır ve bakteri, virüs mantarları öldürür. Ozon oda sıcaklığında renksiz, karakteristik kokusu olan Ozon gazı fırtınalı havalardan sonra, yüksek yerlerde veya deniz kıyısında hissedilen kekrimsi kokuyu verir... Çok güçlü okside etme ve çok etkili dezenfekte etme özelliği sayesinde , içme suyu sağlayan arıtma tesislerinde mikrop öldürücü olarak kullanılır. Bir çok hastalıkta kullanılan ozon gazının saunada ki ozon buharı ile derinin ölü hücrelerden arınması ve yenilenmesini sağlar.

Haftada 2-3 kez 15-30 dakikalık seanslarla kişiyi yormadan oturup tv seyredip, müzik dinleyerek gevşemeyi ve stres atmayı sağlayan ozon sauna binlerce yıldır buhar, hamam, kaplıca geleneği olan insanlar için yeni bir gevşeme yöntemidir..

Biz Sizi Arayalım

Merkezimiz

Sık Sorulan Sorular