Ozon Kimlere Uygulanır

 

Medikal Ozonun hücrelere daha fazla oksijen taşıması ve metabolik düzeydeki etkilerinden dolayı,


Ayrıca ozon tedavileri, allerjik hastalıklar,romatizmal hastalıklar, kanser ve kemoterapi uygulamaları ile birlikte, karaciğer ve cilt hastalıkları, kozmetik sorunlar, yaşlanma ve yaşa bağlı görme bozuklukları, diabet, tansiyon ve hiperkolesterolemi tedavilerine ek olarak, ülserler, yanıklar ve cinsel fonksiyon bozuklarına kadar çok geniş bir alanda uygulanabilme şansı söz konusudur.

Tedavinin uygulanış şekline bağlı ortaya çıkan komplikasyonlar .Sinir hasarı yada iltihaplanmaya bağlı tablolardır. Emin ellerde özellikler diz veya omirilik müdahaleleri sırasında sinir hasarı hemen hemen hiç oluşmaz. Mutlaka bu işi yapacak kişinin deneyimli oloması konusunda dikkatli olmalıyız. Hekiminiz eğer bu işlemleri steril ortamlarda yaparsa iltihaplanma da olmayacaktır.

Ozonun kullanılmaması gereken durumlar arasında en önemlisi tiroid hastalarıdır. Ozon, tedavisi tiroid hastalarında kullanılmamalıdır.. Diğeri de favizm denilen bakla yenilmesiyle ortaya çıkabilen birtakım zehirlenme vakalarıdır. Bunlarda ozon kullanımı kesinlikle yapılmamalıdır. Ozon, istenmeden damar içine verildiğinde, bu durum anlaşılmadıysa o zaman da emboliye yani damarda tıkanıklığa yol açabilir.

Hiçbir yan etkisi olmayan ozon tedavisi bu yüzden herkese uygulanabilir. Tedavinin hiçbir yan etkisi olmadığı gibi, hiçbir ilaç ile etkileşim de yapmaz.

 

Bu nedenle insan sağlığını koruma ve hastalıklarla mücadelede ozon tedavisini neredeyse doğal bir tedavi yöntemi olarak kabul edebiliriz. Ozon tedavisi yardımcı ve destekleyici bir yöntemdir.

Biz Sizi Arayalım

Merkezimiz

Sık Sorulan Sorular